AKTUALNOŚCI


Obóz naukowy SKNOP

odbędzie się w Kampinoskim Parku Narodowym
Masz ochotę na bliższy kontakt z przyrodą
oraz zdobycie nowej wiedzy i umiejętności?

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy!
sknopsknop@gmail.com
Termin obozu: 29.07 - 7.08.2013


20.04.2011

Debata II- Efektywne i oszczędne korzystanie z energii

- wystąpienie eksperta na temat "Poprawa efektywności energetycznej jednym z podstawowych kierunków polskiej polityki energetycznej.Korzyści finansowe i niewykorzystany potencjał"
- dyskusja prowadzona przez moderatora spotkania
- poczęstunek-kawa, herbata
Termin 20.04.2011
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UŁ
Aula 3.63
Godzina 11:30-14:30

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem!


14-15.04.2011

Zapraszamy na nasze imprezy biorące udział w
XI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki

Nasze imprezy:
- 14. kwietnia - prezentacja Więcej info tutaj.
- 15. kwietnia - wycieczka Więcej info tutaj.

8.04.2011 - WYCIECZKA:)

Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia podłódzkich rezerwatów przyrody Struga Dobieszkowska i Parowy Janinowskie !!!
Miejsce spotkania: Dworzec PKS Północ Godzina: 8:20 (odjazd o 8:30) pksem do Brzezin, wysiadka w Anielinie
Program: Zwiedzanie Parowów Janinowskich i przejście do Strugi Dobieszkowskiej przez malowniczą miejscowość Skoszewy
Powrót około 15:00 autobusem MPK: 60B, 60A lub 60 (do Dworca Łódź Fabryczna-40 min - przesiadka/wysiadka wedle potrzeb)
Koszt: PKS ok. 6zł + bilet godzinny MPK
W programie wiele wrażeń i możliwość zdobycia wiedzy wprost od przyrodników :)
Zapraszamy!!!
ps. Wskazany: prowiant, wygodne buty i aparat fotograficzny
ps.2. Zakaz narzekania!:)

20.02.2011
Trwa liczenie sów (puszczyków :] ) w Łodzi. Pierwsze osobniki już słyszano, a nawet widziano! Zainteresowanych sowami zapraszamy na nasze zebrania. Wkrótce jedziemy na Zdrowie, potem Śródmieście, a hen onegdaj kiedyś w niedalekiej przyszłości parki na Górnej i Widzewie.

29.12.2010
W akcji KARTKA DLA ZWIERZAKA zebraliśmy 615,51 zł, które przeznaczyliśmy na zakup:
 • 60 kg suchej karmy dla psów
 • 16 kg suchej karmy dla kotów
 • 49,6 kg mokrej karmy dla psów
 • 8,8 kg mokrej karmy dla kotów
 • 50 kg kaszy
 • 8 kg makaronu

  Całość trafiła do Schroniska dla Zwierząt na Marmurowej w Łodzi. Strona Akcji.
  DZIĘKUJEMY!!!

  13.12.2010
  Już w ten czwartek "otwarte zebranie" SKNOPu. Przewidywane atrakcje zawstydzą nawet Turbodymomena! Zapraszamy wszystkich studentów ciekawych świata, chcących działać, zdobywać doświadczenie i wiedzę praktyczną. Przewidywane atrakcje to prezentacja poczynań SKNOPu w ostatnich latach przedstawiona w konwencji filmów Q. Tarantino.
  Czwartek, 16.12.2010, godz. 15:00. Przeszklona salka po prawo od wejścia do budynku D.
  ZAPRASZAMY!


  12.12.2010
  W czasie świątecznej akcji "Kartka dla zwierzaka" zebraliśmy 615,51zł !!! Za zebraną sumę kupimy suchą karmę dla psów, którą przekażemy do schroniska na ul. Marmurowej. Wszystkim pomagającym serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam psiaki będą miały lżej tej zimy.
  Jeszcze raz dziękujemy!

  6.12.2010
  W pasku menu po lewej pojawiły się nowe gadżety. Pierwsze dwa, to linki do kont SKNOPowych na Facebooku, pierwszy do oficjalnego konta, drugi do mniej oficjalnego ;) Poniżej są odnośniki do inicjatyw pro-zwierzęcych. Chodzi o pomoc w finansowaniu schronisk dla bezpańskich zwierząt - według organizatorów akcji każde kliknięcie zwiększa szansę na godziwe posiłki dla podopiecznych schronisk. Inicjatywy to: Nakarm psa z Szerlokiem oraz Pusta miska. Zachęcamy wszystkich do klikania.

  3.12.2010
  Wkrótce zaprosimy wszystkich ciekawych świata na "otwarte zebranie" SKNOPu. Przewidywane atrakcje to prezentacja poczynań SKNOPu w ostatnich latach przedstawiona w konwencji filmów Q. Tarantino. Dodatkowo kawa, herbatka i ciasteczka dla wszystkich.
  Poniedziałek, 13.12.2010, godz. 16:00. ZAPRASZAMY!

  3.12.2010
  W dniach 6, 7 grudnia na naszym Wydziale odbędzie się malowanie bożonarodzeniowych kartek świątecznych. Sprzedaż kartek w dniach 8 i 9 grudnia. Za środki zebrane w czasie akcji zakupiona zostanie sucha karma, która trafi do zwierzaków w schronisku na ul. Marmurowej.

  30.11.2010
  Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej galerii.

  20.11.2010
  I już po pierwszej "debacie energetycznej". Dzękujemy wszystkim za przybycie. Mamy nadzieję, że nie był to dla Was stracony czas. W oczekiwaniu na drugą część dyskusji (wiosna 2011) zapraszamy wszystkich do obejrzenia i odsłuchania materiałów z debaty TUTAJ.

  6.11.2010
  Na ręce Marszałka Sejmu trafiło ponad 225 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o ochronie przyrody. Akcja przerosła oczekiwania wszystkich. Przyniosła efekt w postaci przeszło dwukrotnej, w stosunku do wymaganej, liczby podpisów! Teraz wszystko leży w rękach polityków. Apelujemy zatem do wszystkich Pań i Panów Posłów o jak najszybsze rozpoczęcie prac nad tym projektem. Przypomnijmy, proponowane zmiany dotyczą likwidacji niesprawiedliwego prawa weta, jakiego mogą używać lokalne samorządy do zablokowania możliwości objęcia ochroną cennych przyrodniczo obszarów w tym poszerzania i tworzenie Parków Narodowych. Przewidziane jest ponadto uniemożliwienie odwołania dyrektora parku ze względów politycznych. Proponuje się aby to niezależna politycznie Państwowa Rada Ochrony Przyrody merytorycznie oceniała efekty pracy dyrektorów parków.
  Warto jeszcze raz podziękować za zaangażowanie wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Greenpeace, PTOP Salamandra, WWF Polska, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, Fundacja Dzika Polska, Polska Zielona Sieć i wiele innych - raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy!
  [źródło: przyroda.org]

  Więcej o inicjatywie tutaj!

  10.08.2010
  I już po obozie Studenckiego Koła Naukowego Ochrony Przyrody UŁ. W tym roku pojechaliśmy do Kalwarii Pacławskiej, by wraz z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze inwentaryzować lasy na terenie projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Więcej o naszym wyjeździe tutaj.
  19.05.2010
  W poniedziałek 24. maja Wielka Wystawa prac nadesłanych do Konkursu Fotograii Przyrodniczej. Najlepsze zdjęcia zaprezentowane zostaną w holu Budynku A naszego Wydziału.
  Zapraszamy!!!
  14.05.2010
  Zachęcamy do pisania artykułów do Rosiczki nr 8. Piszcie o wszystkim, o życiu, o przyrodzie, o chemii, o piłce nożnej. Do dzieła studenci!!!
  Termin nadsyłania artykułów do "Rosiczki 8" to 31 sierpień 2010.
  30.04.2010
  Konkurs Fotografii Przyrodniczej.
  W związku z wydarzeniami z pierwszej połowy kwietnia przesunęły się terminy oceniania zdjęć nadesłanych do Fotokonkursu. Zdjęcia są już ocenione, mamy zwyciężców :) Więcej info tutaj.
  15.03.2010
  Rosiczka 7 już jest, wydrukowana, zszyta, leży i czeka na Ciebie na Naszym Wydziale w Budynkach A i B, oraz w kinie Cytryna, w BULe i na paru innych Wydziałach UŁ. Rosiczka do pobrania również na naszej stronie w dziale "Rosiczka" ;)
  Życzymy miłej lektury!!
  10.03.2010
  Trwa akcja Sowy Łodzi - wszystkich chętnych zapraszamy na liczenia sów w Łódzkich prakach. Kontakt na meil: kamien_88@gazeta.pl . Parę sów w tej naszej Łodzi jeszcze jest...
  5.03.2010
  Na Łamach Przęglądu Przyrodniczego (t. XX, 3-4 2009) ukazał się artykuł "Walory flory naczyniowej Jeziora Dołgie Wielkie (Słowiński Park Narodowy) na tle jej historycznych notowań" autorstwa członków SKNOPu. Publikacja jest owocem Obozu Naukowego SNKOP w Słowińskim Parku Narodowym (2008).
  Artykuł jest do pobrania w dziale Download. Pełne wydanie Przeglądu Przyrodniczego dostępne na stronie Klubu Przyrodników.
  2.03.2010
  Pierwsze zebranie w Letnim Semestrze już w czwartek (4.03.2010) o godzinie 17:00, jak zwykle w "Palarni" (mała salka przy Auli A).
  Na zebraniu ustalimy stały termin zebrań w tym semestrze, oraz omówimy plan działań akcji Sowy Łodzi. Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy!
  10.02.2010
  Wstyd drodzy studenci Wydziału Biologii i Ochrony Śodowiska. Wstyd.
  O co chodzi? Więcej info wkrótce: na ścianach, w internecie, w Rosiczce, a nawet na wykładach!!!
  10.02.2010
  Sowy, sowy, sowy i jeszcze raz SOWY. Zapraszamy do zapoznania się z naszą akcją. Kliknij TUTAJ!
  4.02.2010
  Kolejny numer Rosiczki już niebawem. Masz coś ciekawego do przekazania Światu? Napisz to. I prześlij do nas, a wiosną Twój tekst ukaże się w Rosiczce. Biologia, Mikrobiologia, Biotechnologia, Ochrona ?rodowiska i wszystko inne co ciekawe i nieznane. Każdy tekst ma szansę na publikacje.
  A może masz jakieś przemyślenia co do globalnego ocieplenia w tę zimę? Napisz. Termin nadsyłania tekstów do Rosiczki nr 7 mija 22 lutego. Także do dzieła!!!
  17.01.2010
  Zapraszamy na prezentację akcji "Sowy Łodzi", organizowanej przez nasze koło. Prezentacja odbędzie się w czwartek (21.01.2010) o godzinie 15:00 w sali seminaryjnej Katedry Geobotaniki w budynku A.
  Do zobaczenia w czwartek!
  17.12.2009
  Po Wydziale BiOŚ krąży już NOWY numer Rosiczki. Docelowo planujemy wydrukować około 600 kopii naszej gazetki.
  Tymczasem, Rosiczka nr 6 w kolorze jest do pobrania w dziale "Rosiczka". Życzymy miłej lektury!


  11.11.2009
  Zapraszamy do obejrzenia Galerii, gdzie niedawno doszły zdjęcia z tegorocznego obozu SKNOP w Poleskim Parku Narodowym.


  10.11.2009
     Rozpocząłeś swój kolejny, a może dopiero pierwszy Rok Akademicki. Dołują Cię te krótkie dni, Złota Polska jesieś już minęła. W telewizji same pop-showy, a do tego przestali pokazywać mecze LM. Polska piłka nożna to sam muł i ochotkowate... Może chciałbyś o tym napisać? Albo o czymś innym?
  To świetnie się składa, gdyż...
  ...kolejny, (już szósty!) numer Rosiczki jest w trakcie opracowywania. Jeśli chcesz aby znalazłsię w niej Twój artykuł, zdjęcia z wakacji, opowiadanie lub dowcip prześlij go nam na adres [email]. Każdy artykuł ma szansę na publikację.


  05.11.2009
  Od miesięca studenci walczą z rokiem akademickim, i od miesiąca SKNOP znów aktywnie działa na naszym Wydziale. Mamy wiele pomysłów, bądźcie gotowi na duuuże zmiany w wystroju wnętrz budynku B! W zanadrzu czai się legion innych pomysłów. Mamy też gorące postanowienie częściej aktualizować naszą stronę internetową ;-)
    Jeśli macie ochotę być sprawcami zmian, a nie jedynie ich obserwatorami, zapraszamy do nas! Na nasze spotkania każdy może przyjść, każdy moze napisac do "Rosiczki"!